czwartek, 24 kwietnia 2014

WDR - Jak to działa?

WDR (Wide Dynamic Range) to skrót, oznaczający szeroki zakres dynamiki. W najprostszym tłumaczeniu, jest to różnica między najciemniejszym, a najjaśniejszym punktem widocznym na obrazie. Im większy zakres, tym większa tolerancja takich miejsc. W kamerach sieciowych VIVOTEK, funkcja WDR pozwala zoptymalizować obraz zarówno prześwietlony jak i zaciemniony, wyróżniając niewidoczne elementy. Odbywa się to dzięki zaawansowanej analizie obrazu, przy zróżnicowanym ustawieniu czasu naświetlania (otwarcia migawki).

VIVOTEK wyróżnia 3 rodzaje wykorzystania funkcji WDR, zastosowane w różnych modelach kamer:





WDR Enhanced
- technologia która działa jak większość programów graficznych, zmniejszając zakres dynamiki przy utrzymaniu odpowiedniego kontrastu - wszelkie korekty odbywają się na rejestrowanym obrazie. Dzięki temu, możliwe jest zobaczenie części szczegółów oraz utrzymanie odpowiedniego kontrastu.

WDR Pro
- to technologia bardziej zaawansowana. Kamera wykonuje dwa zdjęcia (jedno z krótkim czasem naświetlania, drugie z długim). Zdjęcie z krótkim czasem naświetlania eksponuje miejsca prześwietlone, a z długim czasem naświetlania niedoświetlone. Procesor dzięki odpowiedniemu algorytmowi łączy obie klatki w taki sposób, by przedstawić całość w najlepszym ujęciu, na osobno złożonej klatce. Zakres obsługiwanej dynamiki tej technologii to - do 100 dB.

WDR Pro II - najnowsza technologia firmy VIVOTEK. Kamera rejestruje cztery zdjęcia z różnymi czasami naświetlania, a procesor dzięki odpowiedniemu algorytmowi wyłapuje najbardziej szczegółowe i najlepiej widoczne elementy z każdej z klatek, łącząc je w najlepszym ujęciu, w jedną osobno złożoną klatkę. Dzięki możliwości analizy czterech długości naświetlania, rejestrowany obraz jest jeszcze bardziej dokładny. Zakres obsługiwanej dynamiki tej technologii to - do 140 dB.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz